• Sibírsky smrekovec

Sibírsky smrekovec - Preferujte KVALITU A MAXIMÁLNU ŽIVOTNOSŤ MATERIÁLU

Smrekovec sibírsky je najtvrdšia ihličnatá drevina rastúca v arktických podmienkach ruskej tajgy. V extrémnych a dlhotrvajúcich mrazoch rastie iba pomaly, čo má za následok mimoriadnu hustotu a tvrdosť dreva. Vysoký obsah živice pomáha odpudzovať vodu a tým napomáha k ochrane proti plesniam a drevokazným hubám aj bez nutnosti impregnácie. Sibírsky smrekovec má omnoho lepšie vlastnosti ako väčšina mäkkých drevín alebo tlakovo impregnovaná borovica. Pre použitie v exteriéri sa sibírsky smrekovec suší v sušiarňach na hodnotu vlhkosti 18% +- 2%, čo je optimálna hodnota pre aklimatizovanie v exteriéri a dosiahnutie rovnovážnej vlhkosti. Drevo sibírskeho smrekovca je obvykle starého rastu (v priemere 300 rokov a viac) s veľmi hustými letokruhmi (obvykle do 1,5 mm).

Viac informácií

Výhody:

  • Vysoká hustota - drevo rastie veľmi pomaly.
  • Nižšia nasiakavosť oproti mäkkým drevinám.
  • Vysoká životnosť a odolnosť proti hnilobe.
  • Vysoká mechanická odolnosť proti opotrebeniu.
  • Pri starnutí sa mení do krásnej strieborno-šedej farby.
  • Priaznivá cena vzhľadom ku kvalitám dreva.

Naša ponuka:

Zo sibírskeho smrekovca ponúkame terasové dosky, smrekovcové hranoly a rhombusy. Pre údržbu môžete dokúpiť nátery na drevo a príslušenstvo.

Najpredávanejší

Terasová doska je obojstranne použiteľná - ryhovanou alebo jemne drážkovanou stranou. Trieda kvality AB: podľa STN EN 14519. 
5,40 €
Univerzálny konštrukčný hranol pre všetky vonkajšie stavby a aplikácie. Trieda kvality C: podľa STN EN 14519. 
5,40 €
Lichobežník (rhombus) vhodný na drevené obklady fasád a stien, slnečné clony, paravány, pergoly a rôzne ďalšie exteriérové aplikácie. Trieda kvality AB: podľa STN EN...
4,50 €

Najnovšie blogy

Top