Drevený záhradný nábytok PROWOOD vyrobený z masívneho dreva ThermoWood®

Náter OWATROL - AQUADECKS
Náter OWATROL - AQUADECKS
Náter OWATROL - AQUADECKS

Kolekcia dreveného záhradného nábytku PROWOOD - vysoká kvalita za rozumnú cenu.

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z masívu ThermoWood® záhradný nábytok PROWOOD je určený na vonkajšie použitie, do interiérov i do vlhkého prostredia - bazény, sauny, wellness a pod. Masívne materiál ThermoWood® je úplne výnimočný - kombinácia tuhé fínskej borovice s ojedinelou technológiou tepelnej úpravy v teplotnom rozmedzí 160 - 215 ˚C.

Teplotné a vlhkostné úpravou získa materiál ThermoWood® nové fyzikálne a mechanické vlastnosti - dlhšiu trvanlivosť (minimálna životnosť materiálu je 30 rokov), odolnosť proti hnilobe, vyššiu pevnosť, rozmerovú stálosť a zníženie absorpcie vlhkosti

Charakteristika a výroba záhradného nábytku PROWOOD

  • výrobný proces masívu ThermoWood® - úplne ekologický a pri výrobe sa používa len teplo a para
  • kontrola vstupnej suroviny ThermoWood® - ručný výber len toho najkvalitnejšieho materiálu na výrobu záhradného nábytku
  • sériová výroba na 5tiosém CNC obrábacom stroji - presné a kvalitné opracovanie produktu
  • zaručená kvalita dreveného záhradného nábytku - neustála kontrola kvality pri opracovaní a balenie všetkých produktov PROWOOD
  • variabilita výrobkov - široká škála výrobkov, ktoré je možné spolu kombinovať do rôznych setov podľa vlastných predstáv a možností záhradný nábytok je dodávaný v škatuliach v rozloženom a neošetrenom stave - drevený nábytok je kvalitne zabalený vrátane spojovacieho materiálu a montážneho návodu
  • veľká skladová zásoba a vlastná doprava - zaručuje rýchle a spoľahlivé doručenie
  • naprosto ekologické výrobky PROWOOD - nezanechávajú žiadne negatívne dopady na životné prostredie

Drevený záhradný nábytok PROWOOD vyrobený z masívneho dreva ThermoWood®

Východiskovou surovinou pre výrobu dreveného záhradného nábytku je fínska borovica, ktorá je tepelnou a vlhkostné úpravou spracovaná na tepelne upravené drevo - ThermoWood®. Proces modifikácie materiálu prebieha v šiestich komorách v teplotnom rozmedzí 160 - 215 ˚C. Takto upravené drevo získa nové fyzikálne a mechanické vlastnosti. Je to najmä dlhšiu trvanlivosť (minimálna životnosť materiálu je 30 rokov), odolnosť proti hnilobe, vyššiu pevnosť a rozmerová stálosť.

Vďaka týmto charakteristikám môžeme vyrobiť veľmi odolný nábytok.

Výhodou nášho nábytku je jeho vysoká variabilita. Podľa finančných či priestorových možností si sami môžete zvoliť, ako bude vyzerať Vaša záhradná zostava. Naše produkty sú vyrobené a zabalené tak, aby ste ich mohli jednoducho prepraviť a sami zmontovať podľa priložených montážnych návodov.

Pre minimalizáciu poškodenia UV žiarením a poveternostnými vplyvmi je nutné všetky plochy nábytku PROWOOD povrchovo ošetriť ochranným náterom, osobitnú pozornosť treba venovať koncovým rezným plochám (čelom). Otvorené rezné plochy (čela), pred vykonaním finálnej povrchovej úpravy, ošetrite špeciálnym prostriedkom z našej ponuky, určeným pre konzerváciu rezných plôch (OWATROL PCD 91).

Pre finálne ošetrenie nábytku PROWOOD odporúčame použitie náterových hmôt dodávaných našou firmou (OWATROL-AQUADECKS®).

ThermoWood - náter OWATROL - PCD 91
ThermoWood - náter OWATROL - AQUADECKS

V prípade, že budete vyberať náterovú hmotu samostatne, odporúčame vodou riediteľné pigmentované oleja s UV ochranou na báze alkydových či akrylových živíc. Použitie samotných olejov na prírodné či syntetickej báze sa neodporúča.

V prípade, že nábytok PROWOOD nie je povrchovo ošetrený (je nedostatočne alebo nevhodne ošetrený) náterovou hmotou, nezníži to nijako zásadne jeho životnosť, avšak nie je možné garantovať všetky deklarované vlastnosti materiálu, vznikania väčších ako vlásočnicových trhlín a tiež jeho nerovnomerné farebné zmeny.

Použitie záhradného dreveného nábytku "PROWOOD garden furniture":

Do vlhkého prostredia ako sú bazény, sauny, wellness centrá, pre vonkajšie použitie ako je posedenie v záhradách, na terasách, ako nábytok do altánov a pergol, k vonkajším bazénom a vírivým vaniam alebo ako balkónový nábytok.

Rozmery použitého materiálu ThermoWood®

Konštrukčné a nosné prvky prvky - hranoly 42 x 42 mm, 42 x 68 mm, 42 x 92 mm a 42 x 117 mm.
Obvodové a vzperné prvky (oporné u lavíc) - dosky 26 x 117 mm a 26 x 92 mm.
Vrchné dosky stolov, oporné a dosadacie plochy - dosky 26 x 92 mm.

Záhradný nábytok PROWOOD
Záhradný nábytok PROWOOD
Záhradný nábytok PROWOOD
Záhradný nábytok PROWOOD
Záhradný nábytok PROWOOD
Záhradný nábytok PROWOOD

Balenie:

Produkt je dodávaný v škatuliach v rozloženom a povrchovo neošetrenom stave.

Súčasťou balenia je montážny návod a komponenty k zloženiu produktu.

Najnovšie blogy

Top