Drevený záhradný nábytok PROWOOD vyrobený z masívneho dreva ThermoWood®

Náter OWATROL - AQUATHERM
Náter OWATROL - AQUATHERM
Náter OWATROL - AQUATHERM

Kolekcia dreveného záhradného nábytku PROWOOD - vysoká kvalita za rozumnú cenu.

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z masívu ThermoWood® je určený na vonkajšie použitie, do interiérov i do vlhkého prostredia - bazény, sauny, wellness a pod. Masívny materiál ThermoWood® je úplne výnimočný - kombinácia tuhej fínskej borovice s ojedinelou technológiou tepelnej úpravy v teplotnom rozmedzí 212 - 215 ˚C.

Teplotnou a vlhkostnou úpravou získa materiál ThermoWood® nové fyzikálne a mechanické vlastnosti, a to predovšetkým dlhšiu trvanlivosť (minimálna životnosť materiálu je 30 rokov), odolnosť proti hnilobe, vyššiu pevnosť, rozmerovú stabilitu a zníženie absorpcie vlhkosti.

Charakteristika a výroba záhradného nábytku PROWOOD

  • výrobný proces masívu ThermoWood® - je úplne ekologický a pri výrobe sa používa len teplo a para
  • kontrola vstupnej suroviny ThermoWood® - ručný výber len toho najkvalitnejšieho materiálu na výrobu záhradného nábytku
  • sériová výroba na 5-osom CNC obrábacom stroji - presné a kvalitné opracovanie produktu
  • zaručená kvalita dreveného záhradného nábytku - neustála kontrola kvality pri opracovaní a balení všetkých produktov PROWOOD
  • variabilita výrobkov - široká škála výrobkov, ktoré je možné spolu kombinovať do rôznych setov podľa vlastných predstáv a možností. Záhradný nábytok je dodávaný v krabiciach v rozloženom a povrchovo neošetrenom stave. Nábytok dodávame kvalitne zabalený vrátane spojovacieho materiálu a montážneho návodu
  • veľká skladová zásoba a vlastná doprava - zaručujeme rýchle a spoľahlivé doručenie
  • úplne ekologické výrobky PROWOOD - nezanechávajú žiadne negatívne dopady na životné prostredie

Drevený záhradný nábytok PROWOOD vyrobený z masívneho dreva ThermoWood®

Východiskovou surovinou pre výrobu dreveného záhradného nábytku je fínska borovica, ktorá je tepelnou a vlhkostnou úpravou spracovaná na tepelne upravené drevo - ThermoWood®. Proces modifikácie materiálu prebieha v šiestich komorách v teplotnom rozmedzí 212 - 215 ˚C. Takto upravené drevo získa nové fyzikálne a mechanické vlastnosti. Je to najmä dlhšia trvanlivosť (minimálna životnosť materiálu je 30 rokov), odolnosť proti hnilobe, vyššia pevnosť a rozmerová stálosť.

Vďaka týmto charakteristikám môžeme vyrobiť veľmi odolný nábytok.

Výhodou nášho nábytku je jeho vysoká variabilita. Podľa finančných či priestorových možností si sami môžete zvoliť, ako bude vyzerať Vaša záhradná zostava. Naše produkty sú vyrobené a zabalené tak, aby ste ich mohli jednoducho prepraviť a sami zmontovať podľa priložených montážnych návodov.

Pre minimalizáciu poškodenia UV žiarením a poveternostnými vplyvmi je nutné všetky plochy nábytku PROWOOD povrchovo ošetriť ochranným náterom, osobitnú pozornosť treba venovať koncovým rezným plochám (čelám). Otvorené rezné plochy (čelá), pred vykonaním finálnej povrchovej úpravy, ošetrite špeciálnym prostriedkom z našej ponuky, určeným pre konzerváciu rezných plôch (OWATROL PCD 91).

Pre finálne ošetrenie nábytku PROWOOD odporúčame použitie náterových hmôt dodávaných našou firmou (OWATROL-AQUATHERM®).

ThermoWood - náter OWATROL - PCD 91
ThermoWood - náter OWATROL - AQUATHERM

V prípade, že budete vyberať náterovú hmotu samostatne, odporúčame vodou riediteľné pigmentované oleje s UV ochranou na báze alkydových či akrylových živíc. Použitie samotných olejov na prírodnej či syntetickej báze sa neodporúča.

V prípade, že nábytok PROWOOD nie je povrchovo ošetrený (je nedostatočne alebo nevhodne ošetrený) náterovou hmotou, nezníži to zásadne jeho životnosť, avšak nie je možné garantovať všetky deklarované vlastnosti materiálu, vznikanie väčších ako vlásočnicových trhlín a tiež jeho nerovnomerné farebné zmeny.

Použitie záhradného dreveného nábytku "PROWOOD garden furniture":

Do vlhkého prostredia ako sú bazény, sauny, wellness centrá, pre vonkajšie použitie ako je posedenie v záhradách, na terasách, ako nábytok do altánov a pergol, k vonkajším bazénom a vírivým vaniam alebo ako balkónový nábytok.

Rozmery použitého materiálu ThermoWood®

Konštrukčné a nosné prvky prvky - hranoly 42 x 42 mm, 42 x 68 mm, 42 x 92 mm a 42 x 117 mm.
Obvodové a vzperné prvky (oporné u lavíc) - dosky 26 x 117 mm a 26 x 92 mm.
Vrchné dosky stolov, oporné a dosadacie plochy - dosky 26 x 92 mm.

Záhradný nábytok PROWOOD
Záhradný nábytok PROWOOD
Záhradný nábytok PROWOOD
Záhradný nábytok PROWOOD
Záhradný nábytok PROWOOD
Záhradný nábytok PROWOOD

Balenie:

Produkt je dodávaný v krabiciach v rozloženom a povrchovo neošetrenom stave.

Súčasťou balenia je montážny návod a komponenty k zloženiu produktu.

Najnovšie blogy

Top