Výroba dreveného záhradného nábytku PROWOOD

Pri výrobe dreveného záhradného nábytku PROWOOD sa dbá na kvalitu výrobku, ktorej základom je nielen kvalitná surovina, kvalita opracovania, ale aj kontrola v celom procese výroby, výstupná kontrola a odborne vyškolená obsluha CNC stroja.

Vstupné surovinou pre výrobu záhradného nábytku PROWOOD je tepelne upravená fínska borovica ThermoWood®.

ThermoWood® je vyrábaný pri teplotách 160 - 215 °C iba za použitia energie a vodné pary. Celý proces modifikácie prebieha v troch etapách a trvá až 36 hodín (viac informácií TU).

Takto modifikované drevo ThermoWood® získa nové fyzikálne a mechanické vlastnosti. Je to najmä dlhšiu trvanlivosť (minimálna životnosť materiálu je 30 rokov), odolnosť proti hnilobe, vyššiu pevnosť, rozmerová stálosť a znížená absorpcia vlhkosti.

Tepelne spracované borovicové drevo po tepelnej úprave Thermo-D, ktoré je z fínskeho výrobného závodu v Iisalmi dodaný ako hladko hobľované rezivo rôznych rozmerov, je v našej výrobe záhradného nábytku PROWOOD prísne vytriedené a do ďalšieho kroku výrobného procesu sú použité len tie najlepšie kusy.

Ďalším krokom je krátenie reziva pred samotným opracovaním na CNC stroji, pri ktorom sú vyrezané ďalšie viditeľné vady, ktoré by znížili výslednú kvalitu výrobku alebo by mali vplyv na kvalitu následného obrábanie.

Obrábacie centrum P.BACCI JET

Obrábacie centrum P.BACCI JET

Samotnú výrobu záhradného nábytku PROWOOD vykonávame na päťosové CNC obrábacom centre P.BACCI JET, ktoré je zárukou vysokej kvality pri obrábaní a tej najvyššej presnosti výroby vo svojom odbore. Odborne vyškolená obsluha CNC stroje znova kontroluje kvalitu krátením pripravené vstupnej suroviny pred samotným obrábaním a tiež výsledné opracovanie každej časti záhradného nábytku PROWOOD ihneď po opracovaní.

Zahradný nábytok PROWOOD
Zahradný nábytok PROWOOD
Zahradný nábytok PROWOOD
Zahradný nábytok PROWOOD
Zahradný nábytok PROWOOD
Zahradný nábytok PROWOOD

Po ukončení samotného opracovaní všetkých sériovo vyrobených kusov sú príslušné diely každého výrobku zabalené do krabíc vyrobených z recyklovaného papiera, do ktorých je tiež vložený podrobný montážny návod a kovania, ktoré je potrebné k jednoduchej montáži. Po vykonaní výstupnej kontroly je výrobok v krabici zaistený výplňovým materiálom proti posunutiu pri doprave či manipuláciu a obal je definitívne uzavretý. Jednotlivé krabice sú následne opatrené štítkom s názvom výrobku, dátumom zabalenie a príslušným EAN kódom a ukladajú sa do skladu hotových výrobkov, kde čakajú na svoju expedíciu.

Celý výrobný proces, či už tepelné spracovanie materiálu ThermoWood®, Pri ktorom nie sú používané žiadne chemické prísady, tepelná úprava pracuje len na základe energie a pary, tak aj samotný výrobný proces dreveného záhradného nábytku PROWOOD je úplne ekologický a nezanecháva žiadne vplyvy na životné prostredie.

ThermoWood® je zdravotne nezávadný a vyhovuje príslušným normám a hygienickým predpisom. Materiál pre výrobu tepelne upravené borovica pochádza z fínskych lesov a ich certifikovaný systémom PEFC.

Zvyšný materiál je narezaný na menšie kusy a je predávaný ako podpalkové drevo, teda z výrobného procesu nezostane žiadny odpadový materiál a všetko je úplne spotrebovaný.

Podpalkové drevo

Najnovšie blogy

Top