Čistič striech Katepal K-10 - Machstop

Mach, burina, či huby na strešnej krytine môžu byť dosť nepríjemné. Takéto výrastky na streche môžu zhoršiť správnu funkčnosť strešného plášťa, navyše nepôsobia vôbec esteticky. Machu sa veľmi dobre darí vo vlhku a tieni. Z tohto dôvodu sa machy najčastejšie vyskytujú práve na severnej časti strechy, pretože tu dopadá najmenšie množstvo slnečných lúčov. Mach sa nezriedka objaví aj na miestach, ktoré sú zatienené vysokými stromami, a po čase môže spôsobiť degradáciu strešnej krytiny.

Pri raste machu dochádza tiež k jeho hustnutie a vďaka tomu má tendenciu nadvihovať laloky strešných šindľov.

Ak laloky strešných šindľov nepriliehajú:

  • Môže pod ne zatekať voda a vplyvom toho môže dochádzať k hnilobe debnenia a vzniku dier v streche.
  • Pri silnejšom vetre môže dôjsť k odtrhnutiu strešných šindľov.
  • Mach môže tiež poškodiť jednotlivé laloky strešných šindľov a tým skrátiť ich životnosť.
  • Na machu sa tiež ľahko usadzujú ďalšie nečistoty. To môže zapríčiniť ďalšie vážne komplikácie a poruchy strechy.

Machu na streche je možné sa zbaviť niekoľkými spôsobmi. Niektoré z týchto metód zvyšujú možnosť mechanického poškodenia strešnej krytiny, iné zase poškodenie okolitých časti strechy, pretože sa často na odstránenie machu používajú dosť agresívne prostriedky.

Najmenej prácnou metódou a zároveň najšetrnejšou pre strešnú krytinu je použitie tekutého neagresívneho odstraňovača machu, ktorý sa aplikuje postrekom na postihnuté plochy strechy. Spoločnosť Katepal Oy ponúka ekologický čistič striech s názvom Katepal K-10. Tento prostriedok je mimoriadne šetrný ku strešnej krytine. Okrem machu sa s jeho pomocou dokážete hravo zbaviť rias, lišajníkov i plesní. Jedná sa o univerzálny prostriedok, ktorý je možné použiť na odstránenie parazitov zo všetkých plôch.

Katepal K-10

Čistič Katepal K-10 ponúka veľmi účinný a zároveň ekologický spôsob, ako odstrániť rast mikroorganizmov, ako sú napríklad riasy, machy, lišajníky, vlákna húb či plesne z povrchu rôznych materiálov. Jedná sa o úplne ekologický prostriedok, ktorý nepoškodzuje spodnú konštrukciu strechy, kvetinové záhony, či iné výsadby.

Katepal K-10 sa hodí pre väčšinu strešných a fasádnych materiálov. Keďže je šetrný k povrchom, môže byť tiež použitý na omietky, asfalt, drevo, kameň, betónové i plastové povrchy. Typické použitie zahŕňa napríklad strechy, steny, terasy, balkóny, dlažby a podmúrovky, či záhradný nábytok. Prostriedok môže byť aplikovaný postrekom pomocou rozprašovača, či z kanvice. Pred použitím prostriedku Katepal K-10 odporúčame vždy prečítať etiketu s informáciami o produkte.

Top
Tento obchod využíva súbory cookies, za účelom zlepšovania služieb na našich stránkach. (viac informácií) SOUHLASÍM