Čo je kompozit ThermoWood WPC - TWPC?

Terasové profily TWPC sa vyrábajú z veľmi kvalitnej zmesi tepelne modifikovaného dreva ThermoWood a plastu. Hlavnou zložkou kompozitného materiálu sú drevené piliny z dreva ThermoWood, ktoré sú vedľajším produktom pri jeho spracovaní. Druhou zložkou sú potom plastické polyméry vysokej kvality.

Tepelne upravené drevo ThermoWood sa vďaka tepelnej modifikáciu vyznačuje vysokou odolnosťou proti poveternostným vplyvom a hnilobe. Vďaka tomu nie je nutné do zmesi kompozitného materiálu TWPC pridávať akékoľvek chemické látky navyše.

Čo je kompozit

Vysoká rozmerová stabilita TWPC

Terasa zhotovená z kompozitného materiálu TWPC je rozmerovo stabilný a nenapučí. Je to dané vďaka použitiu drevených vlákien z tepelne upraveného dreva ThermoWood. Toto špeciálne drevo zaisťuje minimálnu tepelnú rozťažnosť, nízku nasiakavosť a nízku tepelnú vodivosť drevoplastu ThermoWood. Terasa vyrobená z ThermoWood kompozitu zostane stabilný po dlhé roky vplyvom vysokej stability dreva ThermoWood.

Certifikácia PEFC

Terasové dosky z materiálu TWPC obsahujú viac ako 65% vlákien z tepelne upraveného dreva ThermoWood, ktoré pochádza z PEFC certifikovaných lesov. Výrobok z kompozitu TWPC umožňuje, aby tento materiál nebol spálený na výrobu bioenergie, ale namiesto toho bol recyklovaný do výrobku, v ktorom umožňuje oveľa lepšie využitie.

Materiálu bez použitia PVC

Pre výrobu kompozitu TWPC sa nepoužíva absolútne žiadne PVC. Moderné proces výroby kompotitu ThermoWood nevytvára žiadny zmesový odpad, ktorý by bol záťažou pre pôdu. Jedná sa o uzavretý výrobný proces, v ktorom je aj voda znovu využitá v uzavretom obehu. Všetky zvyšky z výroby kompozitného materiálu sú rozdrvené a znovu použité v novej výrobe.

Ako plast pridávaný k dreveným vláknam sa používa čistý polypropylén. Ďalej už nie je potrebné pridávať žiadne toxické pesticídy, pretože drevené vlákna ThermoWood už neobsahujú žiadne živiny.

recyklovateľný materiál

Ku koncu životnosti kompozitu TWPC, je tento materiál rozdrvený a znovu použitý v novej výrobe. Kompozit TWPC môže byť ale rovnako tak zlikvidovaný ako zmiešaný, alebo energetický odpad.

Top