Drevená fasáda zo sibírskeho smrekovca

Fasádne obklady zo sibírskeho smrekovca sú jedným z lídrov v oblasti ekologického a dlhodobého stavebného materiálu. Drevo sibírskeho smrekovca sa využíva pre vonkajšie drevené obklady u tradičných i moderných stavebných projektov. Sibírsky smrekovec je veľmi dobre prijímaný architektami a stavebnými spoločnosťami pre svoju vynikajúcu trvanlivosť, odolnosť a estetiku.

Farba tohto dreva je poväčšinou svetlá, žltá až jemne načervenalá. Drevo sibírskeho smrekovca je jedným z najpoužívanejších materiálov pre opláštenie a obloženie v celej Európe.

Drevená fasáda zo sibírskeho smrekovca

Ako na obklad fasády zo sibírskeho smrekovca?

Drevený obklad z dreva sibírskeho smrekovca vďaka svojej vysokej odolnosti vydrží bez ošetrenia 30 - 50 rokov. Pre konštrukciu drevenej fasády je dôležité vybrať správny profil a nasledovať zásady ochrany dreva.

Je dôležité rozlíšiť, prečo chceme drevo impregnovať. Či to má byť ochrana proti poveternostným vplyvom, plesniam, alebo snáď drevokazným škodcom.

Z povahy vysokej odolnosti dreva sibírskeho smrekovca, nie je nutná extra ochrana proti drevokazným hubám, hmyzu, plesniam a iným škodcom. Na drevo môžu pôsobiť tiež drevo sfarbujúce huby. V takom prípade je ochrana pôvodnej farby na požiadavku zákazníka. V prípade pôsobenia poveternostných vplyvov, ako je hlavne slnečné UV žiarenie, je vhodné drevený fasádny obklad ošetriť vhodne zvoleným olejom. Ten zamedzí zošednutiu farby, ktoré časom čaká každé drevo.

Pokiaľ fasádu montujeme na prevetrávaný rošt, znižujeme pravdepodobnosť výskytu plesní na dreve.

Pozornosť by sa mala venovať správnemu výberu kvalitného dreva a vlastnému montážnemu postupu. Pre fasádne obklady je vhodné voliť len drevo jadrové. Suky v drevených profiloch nie sú na závadu. Fasádne profily musia byť ale inštalované tak, aby zrážková voda po nich voľne odtekala a nedržala sa v nich. Jednotlivé prvky fasádneho obkladu je nutné kotviť nerezovými skrutkami, alebo klincami, aby v mieste kontaktu dreva a kovu nevznikali tmavé fľaky. Fasádne profily by mali mať už predvŕtané otvory.

Fasádne profily zo sibírskeho smrekovca

V našej ponuke profilov pre fasády zo sibírskeho smrekovca máme dva typy lichobežníkov Rhombus:

1. Lichobežník Rhombus 21 x 70 mm

2. Lichobežník Rhombus 21 x 120 mm

Oba profily ponúkame v dĺžkach 3 a 4 metre.

  • Tieto fasádne profily nájdete v našom e-shope tu.
Top