Fínsky výrobný závod Oy Lunawood Ltd.

Nami ponúkané drevo ThermoWood® pre vás nakupujeme od najväčšieho svetového výrobcu, spoločnosti Oy Lunawood Ltd., táto firma je členom International ThermoWood Association (Helsinki, FINLAND). Firma Oy Lunawood vyrába svoje drevo podľa striktne stanovených postupov a za predpísaných teplôt. Táto spoločnosť každoročne investuje nemalé peniaze do zlepšovania svojich výrobných procesov a do výskumu svojich produktov.

Drevo ThermoWood® jedine od jednotky na trhu, firmy Lunawood

Drevo, ktoré naša firma dodáva, je vyrábané vo firme Oy Lunawood Ltd. Spoločnosť Oy Lunawood Ltd. je na trhu od roku 2002. Vďaka neustálym inováciám je priekopníkom v tepelných úpravách dreva a v oblasti výroby tepelne upraveného dreva je dnes absolútnou jednotkou. Túto pozíciu si firma vydobyla vďaka vysokej kvalite svojich produktov a veľkej výrobnej kapacite. V súčasnej chvíli firma Oy Lunawood zamestnáva viac ako 60 zamestnancov a disponuje dvoma výrobnými závodmi vo Fínsku. Ročná výrobná kapacita týchto závodov činí viac ako 150 000 m3 upraveného dreva. Veľká väčšina výroby sa následne exportuje.

Společnost Oy Lunawood Ltd

Spoločnosť Oy Lunawood Ltd založila svoje dobré meno na inovácii, spoľahlivosti a spolupráci. Dnes je firma hrdá na svoje prvotriedne produkty, rovnako kvalitných odborníkov, obsluhu aj poradenstvo pre svojich zákazníkov.

Spoločnosť Oy Lunawood spolupracuje so zákazníkmi aj partnermi. Toto umožňuje vzájomné zdieľanie znalostí, šírenie informácií o produktoch a vytváranie širokej informačnej siete.

Upozornenie

Upozornění

Medzi rokmi 2013 - 2015 sme zaznamenali zvýšený príliv tovaru z pobaltských krajín ako je Estónsko, Lotyšsko a Litva. V týchto krajinách sa vzhľadom k vysokému záujmu o materiál ThermoWood® doslova vyrojili malí výrobcovia, ktorí nie sú členmi International ThermoWood Association - www.thermowood.fi. Do Českej republiky potom dodávajú materiál rôznych názvov ako "thermoborovica", "thermodrevo" atď.

Drevo, ktoré sa používa pre tieto často nedokonalé výrobné procesy, pochádza z veľmi pochybných zdrojov. Vo väčšine prípadov také drevo nespĺňa základné podmienky pre použitie v exteriéri. To znamená, že takéto drevo nie je tepelne ošetrené v triede Thermo-D (durability - odolnosť).

Ak vám niekto ponúka drevo pod názvom ThermoWood® za oveľa výhodnejších podmienok, neváhajte nás kontaktovať a zaslať nám vašu ponuku na zhodnotenie.

Naša firma ručí za to, že u nás zakúpené drevo je originálny materiál ThermoWood®, Vyrobený vo Fínsku vo firme Oy Lunawood Ltd. Toto drevo je následne ekologicky upravené pomocou tepla a pary, a to za teploty potrebnej pre použitie v exteriéri. Zakúpením dreva od nás si môžete byť istí kvalitou a tým, že vaša investícia nebude len krátkodobá.

So spoločnosťou Oy Lunawood Ltd spolupracujeme už od roku 2004 a od tej doby bolo do ČR a SR našou firmou dodaných približne 200 000 m3 dreva ThermoWood®. Žiadne negatívne ohlasy našich zákazníkov doteraz neboli zaznamenané.

Veľká časť profilov, ktoré nakupujeme, je pre našu firmu vyrábaná na zákazku, na základe dlhoročných skúseností bezproblémového fungovania profilov ThermoWood® v stredoeurópskych podmienkach s oveľa väčšími výkyvmi teplôt. Profily ThermoWood® sami už viac ako desať rokov testujeme a sledujeme na jednotlivých realizáciách.

Systém PROFIX alebo radšej systém PROFIX 2?

Pretože sa na materiál ThermoWood® špecializujeme už niekoľko rokov, dokážeme tak dobre zhodnotiť, prečo vám niektoré profily do naších podmienok neponúkame a objednávame ich pre vás radšej zákazkovo, aby sme tak zaručili ich bezproblémovú funkčnosť a oveľa vyššiu životnosť.

Jedná sa hlavne o terasové profily so systémom T-klipu - systém PROFIX (LunaDeck 2 26x92 / 117 mm a AntiSlip 26x117 mm s bočnými úchytmi pre T-klip). Firma Oy Lunawood Ltd síce ponúka u týchto profilov inovovaný systém PROFIX 2, ten sme ale na základe našich vlastných testov neodporučili predávať v našich klimatických podmienkach. V našich podmienkach stále preferujeme pôvodný systém PROFIX, systém s T-klipom.

Prečo sme sa rozhodli pre systém PROFIX?

Jedná sa o veľmi malý kritický prierez, kde sa problémy objavia ihneď pri montáži. K problémom môže dochádzať tiež aj po 5 - 10 rokoch.

U dreva ThermoWood® je síce pohyb minimalizovaný, nie je však celkom eliminovaný. V prípade montáže skrutky pod šikmým uhlom, môže pôsobenie sily pri pohybe dreva spôsobiť ďalšie problémy.

Systém PROFIX 2 nie je príliš praktický. Ak sa na ploche terasy čokoľvek poškodí (napríklad praskne doska, alebo sa inak mechanicky poškodí), systém nie je možné lokálne rozmontovať. Druhý profil totiž zamedzuje prístupu ku skrutkám. Je tu nutné rozobrať obrovský kus terasy od jej kraja, až do miesta kde potrebujete niečo opraviť.

Top