Materiál pre použitie na terasy a rôzne vonkajšie plochy

Aby bola stavba kvalitne vykonaná, je potreba dôverovať kvalite materiálov, z ktorých je konštrukcia stavby zhotovená. Toto platí rovnako dobre u stavby drevenej terasy.

Vďaka jedinečnému zloženiu je dnes kompozitný drevo LunaWood z materiálu ThermoWood a plastu (TWPC) najstabilnejším kompozitným materiálom na trhu. Tento materiál je pre svoje vlastnosti predurčený na použitie práve pre terasy a rôzne vonkajšie plochy ako vo verejných, ako aj v súkromných priestoroch.

Čím je materiál LunaWood TWPC tak výnimočný?

  • Vďaka použitiu stabilných a kvalitnejších surovín disponuje kompozit TWPC výbornou rozmerovou stabilitou.
  • Kompozitné drevo ThermoWood TWPC neobsahuje žiadnu živicu, alebo iné látky, ktoré by predstavovali živiny pre drevokazné huby. Výrobok je tak vysoko odolný voči hnilobe.
  • 65% obsahu je tepelne upravené drevné vlákno. 20 % je tvorený recyklátom circa®, Ktorý je úplne bez PVC. Zloženie tohto drevoplastu je veľmi šetrné k životnému prostrediu.
  • Použitý recyklát Circo® je na báze propylénu. Je to drahšie, pevnejšia a kvalitnejší materiál, Než hojne používané HD-PE.
  • Kompozit ThermoWood sa nerozpadá, disponuje vysokou oteruvzdornosťou a neobsahuje žiadne toxické chemické látky.
  • Materiál TWPC sa vyznačuje elegantným a moderným dizajnom. Vaša terasa bude vyzerať skvele.
  • Terasové dosky TWPC sú vybavené skrytým úchytným systémom, S ktorým je montáž jednoduchá a rýchla.

Prečo používať kompozit z dreva ThermoWood

Prečo používať kompozit z dreva ThermoWood a plastu - TWPC?

Drevoplast Lunawood TWPC obsahuje vlákna materiálu ThermoWood. Vďaka použitiu drevených vlákien z tepelne modifikovaného dreva ThermoWood, je výsledný kompozitný materiál TWPC oveľa trvácnejšie a stabilnejšie, než keby sa použilo tepelne neupravené drevo. Práve k vôli použitie dreva ThermoWood je dnes drevoplast TWPC najstabilnejším kompozitom pre terasy, ktorý je na trhu.

Pri výrobe sa miešajú a stláčajú drevené vlákna tepelne upraveného materiálu ThermoWood a vysoko kvalitné recykláty. A to bez obsahu PVC. Výsledný produkt je potom 200% ThermoWood, keďže Lunawood TWPC má oveľa väčší obsah drevných vlákien ThermoWood než masívne drevo rovnakých rozmerov. 65% Lunawood TWPC je tvorené z vlákien ThermoWood a 20% je z vysoko kvalitného recyklátu circa®. Hustota kompozitu TWPC je asi trikrát vyššia než je hustota dreva severskej borovice.

Drevené vlákna ThermoWood sú recyklovaným vedľajším produktom, vznikajúcim pri výrobe tepelne modifikovaného dreva ThermoWood. Vďaka tomu je kompozitný materiál Lunawood TWPC veľmi šetrný k životnému prostrediu.

Lunawood TWPC neobsahuje žiadne PVC. Je úplne netoxický a odpad je možné spáliť alebo recyklovať. Výrobok je z 85 % vyrobený z recyklovaných materiálov.

Čo je to recyklát circa®?

Recyklát circa je trvanlivý a ekologicky recyklovaný plast. Jedná sa o novú surovinu, ktorá dohromady s drevom ThermoWood tvorí kompozit LunaWood TWPC. Tento kompozitný materiál je vysoko kvalitný, ekologický a trvanlivý.

Circa je recyklovaný plast na báze polypropylénu. Použitím tejto suroviny je možné docieliť zníženie uhlíkovej stôp a zaťaženie životného prostredia. Nákladovo je to efektívna priemyselná surovina, ktorá nahrádza suroviny pôvodné.

Tieto obnovené plasty sa vyrába v modernom recyklačnom zariadení spoločnosti Fortum. Tá materiály dodané na recykláciu čistí a separuje spôsobom, ktorý je šetrný k životnému prostrediu.

recyklát Circo® na báze polypropylénu, ktorý sa používa pre LunaWood TWPC je pevnejšia, drahšie a horšie spracovateľný materiál, v porovnaní s HD-PE, ktorý sa bežne používa.

Top