Montáž terasových dosiek z dreva ThermoWood®

V súčasnosti stále väčšie množstvo stavebníkov rieši stavebné práce okolo svojho domu svojpomocne. Nižšie nájdete základné odporúčania na montáž terasových profilov ThermoWood. Stačí, keď dodržíte tieto jednoduché pravidlá a zaistíte tak vašej novo vybudovanej terase dlhú životnosť.

Montáž terasových prken ze dřeva ThermoWood

Základné informácie pre montáž drevených terasových profilov z materiálu ThermoWood®

Je dôležité, aby terasové profily boli inštalované jadrovou stranou smerom von. (Zvláštnu pozornosť treba venovať v prípade montáže hladkých profilov SHP.)

Krajný profil sa musí prikotviť pomocou nerezových skrutiek a to do každého podkladového hranolu. Otvory pre skrutky musia byť predvŕtané. Pri okraji profilu sa odporúča kotvenie minimálne 70 mm od čela a 20 mm od kraja. Drevené profily ThermoWood® sa potom kotvia skrz plastový T-klip / cez dosku (pri profiloch na priamu montáž) do každého podkladového hranolu. V okrajoch pri obvodových stenách musí byť ponechaná dilatačná medzera minimálne 6 mm a 4 mm pri priečnom spoji.

Drevené profily je potreba kotviť nehrdzavejúcim kotviacim materiálom alebo skrytým spojom – T-klipom (možné iba pri niektorých typoch). Ak sú použité skrutky, mali by byť otvory predvŕtané. Skrutky je odporúčané kotviť minimálne 70 mm od čela a 20 mm od okraja profilu. Skrutky by mali byť ukončené zarovno s povrchom.

Řezy

Maximálne osové rozteče roštov pre montáž profilov ThermoWood®:

Pri podkladových terasových roštoch pre montáž terasových profilov hrúbky 26 mm je to 45 cm.

Otvory pre skrutky majú byť predvŕtané s osadením pre zapustenie hlavy skrutiek do úrovne povrchu. Samorezné skrutky je možné použiť bez predvŕtania. Pri aplikácii materiálu ThermoWood® vo vlhkom prostredí, je nevyhnutné použiť spojovací materiál z nehrdzavejúcej ocele.

Ak sa použije materiál ThermoWood® v kombinácii s kovovým materiálom, ktorý nie je nehrdzavejúcej, hrozí vznikania škvŕn okolo týchto oceľových prvkov do dreva, z dôvodu vypúšťania ich chemických zlúčenín.

Aby sa dosiahla čo najväčšia konštrukčná pevnosti materiálu ThermoWood®, Nemal by byť tento materiál v dlhodobom styku s vlhkou pôdou. Takisto by sa drevo ThermoWood® nemalo používať používať v hlbokých podzemných aplikáciách, vzhľadom k možnej strate svojej pevnosti. Materiál ThermoWood® má veľmi dobrú odolnosť proti rozkladu. Ak teda nie je vyžadovaná konštrukčnú pevnosť, je možné toto použitie.

Pri zatĺkaní spojovacích prvkov do dreva ThermoWood® sa vyhnite úderom kladiva do povrchu materiálu.

Odporúčania pre montáž terasových profilov ThermoWood®

Top
Tento obchod využíva súbory cookies, za účelom zlepšovania služieb na našich stránkach. (viac informácií) SOUHLASÍM