Ošetrenie dreva pomocou náteru Owatrol Aquatherm

Spoločnosť Owatrol vyvinula ošetrujúci prostriedok na vodnej báze Aquatherm®, slúžiace k finálnemu ošetrenie dreva. Aquatherm® je ideálny pre ošetrenie záhradného nábytku, vodorovných a zvislých plôch, ako sú napríklad obklady stien. Môžeme ho ľahko aplikovať na nové aj zvetrané drevo a jeho vysoko penetračný zloženie znamená, že s postupom času nedochádza k žiadnemu lúpanie či odlupovanie.

Jeho patentované zloženie zaručuje, že náter prenikne do dreva (nezostáva iba na jeho povrchu) a chráni ho zvnútra, pričom si drevo uchová aj difúzne vlastnosti a po celú dobu životnosti náteru je schopné "dýchať". Owatrol Aquatherm chráni drevo proti vlhkosti i UV žiareniu a dodávame ho v troch odtieňoch (HONEY, TEAK a GRAPHITE GREY).

Owatrol Aquatherm

náter Owatrol Aquatherm sa skvele hodí pre ošetrenie dreva ThermoWood®, Pretože obsahuje akryl-alkydovej živice a je určený pre menej savé druhy dreva. Aquatherm netreba riediť, je pripravený pre okamžité použitie. Aplikácia prípravku je jednoduchá a doba schnutia je krátka.

Patentované zloženie produktu Aquatherm pri správnom aplikovaní zaručuje dlhú životnosť dreva. Vďaka aplikácii "mokré na mokré" netreba dlhého schnutia, či brúsenie medzi jednotlivými vrstvami náteru. náter Owatrol Aquatherm poskytuje perfektnú ochranu proti UV žiareniu, navyše netvorí povlak, ktorý by sa časom lúpal, alebo praskal.

drevo ThermoWood® je chránené pred praskaním, UV žiarením, vlhkosťou, či iným druhom deformácií.

Aby sa minimalizovalo poškodenie UV žiarením a poveternostnými vplyvmi, musia sa všetky plochy záhradného nábytku PROWOOD povrchovo ošetriť ochranným náterom. Zvýšenú pozornú treba venovať koncovým rezným plochám, tzv. Čelom.

Pred tým, než sa vykoná finálna povrchová úprava dreva, je potrebné ošetriť otvorené rezné plochy pomocou špeciálneho prostriedku pre konzerváciu rezných plôch Owatrol PCD 91.

Pre konečné ošetrenie nábytku z dreva PROWOOD, odporúčame využiť prostriedku Owatrol Aquatherm z našej ponuky.

rez-cd91
ThermoWood<sup>®</sup> - nátěr OWATROL – AQUATHERM

Ak sa rozhodnete vybrať náterovú hmotu samostatne, odporúčame použiť vodou riediteľné pigmentované oleja s UV ochranou na báze akrylových, alebo alkydových živíc. Použitie samotných olejov, ktoré sú založené na báze syntetických, či prírodných olejov, nie je vhodné.

Ak ponecháte záhradný nábytok PROWOOD úplne bez povrchového ošetrenia, životnosť nábytku sa nijako zásadne nezníži. Pre garantovanie všetkých deklarovaných vlastností dreva ThermoWood®, Je však odporúča povrch dreva ošetriť.

Odporúčania pred použitím náteru Owatrol Aquatherm

 • Podklad je potrebné zbaviť všetkých nečistôt a špiny. Povrch musí byť suchý, bez mastnoty, plesní a predchádzajúcich náterov.
 • Drevo musí byť pred náterom dostatočne suché. Vlhkosť dreva by mala byť maximálne 18%.
 • Čerstvé drevo je potrebné pred náterom jemne prebrúsiť. Dôjde tak k otvoreniu pórov dreva.
 • Ošetrujúci prostriedok nenanášajte na priamom slnku, alebo na horúce povrchy.
 • Ak sa očakáva v nasledujúcich 12 hodinách studené a vlhké počasie, počkajte s nanášaním prípravku Aquatherm.
 • Pozor dajte aj na rannej rosy.
 • Pred nanášaním prostriedku Aquatherm, zakryte povrchy, ktoré nechcete natrieť.

Aplikovanie prostriedku Owatrol Aquatherm

 • Pre nanášanie prostriedku Owatrol Aquatherm dajte prednosť kvalitnému štetcami pred valčekom. Aquatherm schne veľmi rýchlo. Počítajte s dobou schnutia 4 hodiny v závislosti od podmienok. Záhradný nábytok a vodorovné plochy môžu v závislosti od klimatických podmienok schnúť dlhšie a to až 48 hodín.
 • Pred aplikáciou náteru, prostriedok dobre premiešajte. Rovnako tak je potrebné prostriedok premiešavať počas aplikácie.
 • Owatrol Aquatherm nikdy a ničím nerieďte!
 • Prvú vrstvu nanášajte v smere vlákien dreva a to na tak veľkú plochu, ktorú ste schopní dokončiť v priebehu 15-20 minút.
 • Keď zmizne mokrý vzhľad po prvej vrstve, ihneď naneste vrstvu druhú. Väčšinou je to po cca 15 - 20 minútach.
 • Medzi nanášaním jednotlivých vrstiev zamedzte tomu, aby došlo k úplnému zaschnutiu prostriedku Aquatherm.
 • Ak aj druhú vrstvu náteru drevo dobre nasaje, znamená to, že nie je celkom nasýtené a je veľmi vhodné pokračovať v aplikácii ďalších vrstiev náteru a to tak dlho, kým je drevo schopné náter absorbovať. Ďalšiu vrstvu vždy nanášajte pred úplným zaschnutím predchádzajúcej vrstvy a dodržujte intervaly 15 - 20 minút medzi jednotlivými vrstvami. Čím viac je drevo náter nasýtené, tým dlhšia bude interval medzi potrebnými udržiavacími nátermi v budúcnosti.
 • Akonáhle bude drevo plne nasýtené, zotrite savým materiálom prebytočný náter, ktorý neprenikol do dreva, aby sa zabránilo vzniku lesklých miest na povrchu dreva. Owatrol Aquatherm je určený na ošetrenie dreva zvnútra. Cieľom teda nie je vytvoriť na povrchu dreva vrstvu. Tomuto je dôležité zabrániť.

Tieto informácie sú len odporúčaním. Pri aplikovaní vždy striktne dodržiavajte zásady stanovené v technickom liste nátere OwatrolAquatherm, Ktorý nájdete tu a na obale každej náterovej hmoty.

Náterové hmoty OWATROL - AQUATHERM® dodávame v troch odtieňoch:

OWATROL - AQUATHERM®
Odtieň: HONEY
ThermoWood® pred / po nátere
Nátěr OWATROL – AQUATHERM
OWATROL - AQUATHERM®
Odtieň: TEAK
ThermoWood®pred / po nátere
Nátěr OWATROL – AQUATHERM
OWATROL - AQUATHERM®
Odtieň: GRAPHITE GREY
ThermoWood® pred / po nátere
Nátěr OWATROL – AQUATHERM

Poznámka:

Pre náter týchto vzoriek bola ako podklad použitá drevené dosky ThermoWood® SHP 26 x 92 mm, ktoré sú najpoužívanejším materiálom pri výrobe dreveného záhradného nábytku PROWOOD.

Náhľad má iba informatívny charakter. Reálny odtieň sa môže mierne líšiť, vzhľadom k prírodnému charakteru materiálu ThermoWood®.

Top