Vyhnite sa nekvalitným výrobkom z kompozitu WPC

WPC kompozitné materiály sú vyrobené na báze dreva a plastu. Dnes sa z týchto kompozitov najčastejšie stavajú terasy, alebo napríklad obklady bazénov. Najčastejším dôvodom výberu kompozitného materiálu WPC je relatívne vysoká odolnosť materiálu, dlhá životnosť a nízke požiadavky na údržbu povrchu z WPC.

Lacné a nekvalitné kompozitné materiály majú často tiež vyššiu nasiakavosť vody a väčšiu tepelnú rozťažnosť. Terasové dosky z takýchto nekvalitných materiálov sú náchylné na krútenie a deformácie vplyvom vyššej vlhkosti.

Plastová zložka v kompozite TWPC

Plastová zložka v kompozite TWPC

Hlavnou zložkou kompozitného materiálu TWPC sú drevené piliny z dreva ThermoWood, Ktoré sú vedľajším produktom pri jeho spracovaní. Druhou zložkou sú potom plastické polyméry vysokej kvality.

Pre výrobu kompozitu TWPC sa nepoužíva absolútne žiadne PVC. Ako plast pridávaný k dreveným vláknam sa používa čistý polypropylén tej najvyššej kvality. Ide o špeciálnu polypropylénový recyklátu Circo.Ďalej už netreba pridávať žiadne toxické pesticídy, pretože drevené vlákna ThermoWood už neobsahujú žiadne živiny.

Plast reaguje na teplo oveľa viac, než drevo. Z tohto dôvodu má TWPC veľké množstvo drevených vlákien ThermoWood a len málo polypropylénu. Čím menej plastu, tým pevnejšie a rozmerovo stabilnejšie výrobok bude. Kompozit TWPC má najväčší obsah dreva na trhu. Rozdiel oproti iným WPC kompozit je zjavný najmä na tepelnom odpore, ktorý je tiež najlepšie na trhu a vo stabilnú konštrukciu.

požadujte certifikát

Veľa predajcov nekvalitných WPC kompozitov sa dnes oháňa vlastnosťami, ako je napríklad hygienická nezávadnosť, ekologickosť, vysoká odolnosť proti vlhkosti, nehorľavosť, či rozťažnosť materiálu. Minimum z týchto predajcov sú ale schopní doložiť výsledky testov a ocenenia predávaných materiálov.

Vždy od predajcov kompozitných materiálov požadujte preukázanie deklarovaných vlastností. Kvalitné predajcovia a výrobcovia vám bez problémov doloží certifikáty a poskytnú vám tiež zodpovedajúce záruku na svoje produkty.

Kompozit z materiálu ThermoWood a certifikácia PEFC

Terasové dosky z materiálu TWPC obsahujú viac ako 65% vlákien z tepelne upraveného dreva ThermoWood, ktoré pochádza z PEFC certifikovaných lesov. Výrobok z kompozitu TWPC umožňuje, aby tento materiál nebol spálený na výrobu bioenergie, ale namiesto toho bol recyklovaný do výrobku, v ktorom umožňuje oveľa lepšie využitie.

Top