Univerzálny odkvapový / hrebeňový pás (20/12 bm)

| Kód produktu: 154 | Výrobca: KATEPAL

Pás určený pre založenie odkvapového pásu a pripravený pre krytie hrebeňov a nároží strechy. Dodáva sa v baleniach pre každý typ šindľa. Odporúčaný produkt - garancia hydroizolácie odkvapových hrán, hrebeňov a nároží!

SKLADOM


 • 72,00 €

  -15 %

 • 61,20 €

 • 51,00 € bez DPH

 • Červená pre Katrilli, Jazzy, Foxy, Rocky, 3T, Mansion
 • Hnedá pre Katrilli, Jazzy, Foxy, Rocky, 3T, Mansion
 • Zelená pre Katrilli
 • Čierna pre Foxy, Rocky, 3T
 • Sivá pre Foxy, Rocky, Jazzy, Mansion
 • Medená pre Jazzy, Rocky
 • Púštna pre Rocky
 • Rocky - námornícka modrá
 • KL - červená
 • KL - hnedá
 • KL - zelená
 • KL - čierna
 • KL - šedá
 • Medená pre Mansion

Jedná sa univerzálne balenie, ktoré možno použiť dvojakým spôsobom, a to na:

Odkvapový pás

Po inštalácii hydroizolačnej vrstvy a oplechovaní strechy je nutné začať kryť strechu od odkvapovej hrany originálnym univerzálnym odkvapovým / hrebeňovým pásom, ktorý má obrovskú výhodu vo veľkej prelepenej styčnej ploche, ktorá tak lepšie priľne k oplechovaniu odkvapovej hrany a nemôže tak dôjsť k zatečeniu pod šindeľ, zvlášť v zimnom období, kedy je zhoršený odvod vody z pododkvapových žľabov.

V 1 balení originálneho odkvapového pásu je 20 rovinných pásov s rozmerom 1 m x 0,25 m, čo vystačí na pokrytie 20 bm odkvapovej hrany (pri kladení "na tupo" vedľa seba). Tento pás je navyše predrezaný pre krytie hrebeňa, takže prípadné zvyšky možno ďalej využiť.

Okapový pás

Hrebeňový pás

Po dokončení pokládky až k hrebeňu strechy je nutné zakončiť strechu univerzálnymi odkvapovými / hrebeňovými pásmi. Tieto pásy majú väčší pomer modifikátora, dajú sa tak lepšie tvarovať a ich rozmer a priľnavosť je oveľa väčšia, než keď sa hrebeň zakrýva z lalokov klasického šindľového pásu, čo je navyše veľmi prácne a finančne obdobne náročné (vzhľadom na množstvo odpadu) ako použitie univerzálnych odkvapových / hrebeňových pásov.

Hrebeňové pásy sa získajú rozdelením odkvapových pásov, ktorých je v balení 20 kusov s rozmerom 1 x 0,25 m (viď. obrázok nižšie), ktoré sú pripravené pre priečne rozdelenie tak, že sa z každého kusu dajú vytvoriť 3 menšie kusy o rozmere 0,33 x 0,25 m. Týmito kusmi sa potom hrebeň prekrýva dlhšou stranou (0,33 m) so vzájomným prekrytím 5 cm a z jedného kusa sa tak získa 0,2 bm hotového hrebeňa, čo znamená, že z balenia univerzálnych odkvapových / hrebeňových pásov (20 ks po 1 m odkvapových pásov = 60 menších kusov po 0,33 m hrebeňových pásov) sa zakryje 12 bm hrebeňa / nárožia, pretože krytie nárožia je totožné. Vo svojej podstate to znamená, že ak poznáte celkovú dĺžku hrebeňov a nároží, stačí ich vydeliť 12 bm a zaokrúhliť na celé balenia smerom nahor.

Hřebenový pás

Spotreba:

V prípade použitia ako na odkvapovú hranu, tak na hrebene a nárožia sa v závislosti na ich dĺžke riadi týmto pravidlom: Celková dĺžka odkvapových hrán / 20 bm + celková dĺžka hrebeňov a nároží / 12 bm = počet balení univerzálnych odkvapových / hrebeňových pásov (zaokrúhlených smerom hore na ucelené balenia). V prípade použitia iba na odkvapové hrany: 1 balenie = 20 bm. V prípade použitia iba na hrebene a nárožia: 1 balenie = 12 bm.

Môžete nás kontaktovať na tomto telefónnom čísle:
+421 911 554 666

(Nepovinné)
*(Povinné pre zaslanie odpovede)
(Nepovinné)

Informace a pravidla dopravy objednaného zbožíDoprava tovaru po celej SR s poplatkom 8,33 € bez DPH / 10 € s DPH 20%:

Doprava objednávok pozostávajúcich zo samostatného príslušenstva (doplnkový tovar k strešnému šindľu, dreveným / drevoplastovým profilom a záhradnému nábytku) je sumou 10 € s DPH 20%, čo slúži na pokrytie všetkých nákladov spojených s doručením tovaru k objednávateľovi. Poplatok je účovaný automaticky k objednávkam tohoto charakteru, bez ohľadu na ich cenový limit.

Dodacia lehota: obvykle do 24 – 48 hodín (prostredníctvom DPD SK s.r.o.).

Informace a pravidla dopravy objednaného zbožíDoprava tovaru po celej SR s poplatkom 30 € bez DPH / 36 € s DPH 20%:

Doprava tovaru v cenníkovej cene do a vrátane 400 € bez DPH / 480 € s DPH, je spoplatnená poplatkom 36€ s DPH 20%, čo slúži na pokrytie všetkých nákladov spojených s doručením tovaru k objednávateľovi.

Dodacia lehota: obvykle 3 – 10 pracovných dní (prostredníctvom Emons Slovakia s.r.o.).

Informace a pravidla dopravy objednaného zbožíDoprava tovaru po celej SR bez poplatku – ZDARMA:

Doprava tovaru zdarma po celej SR sa vzťahuje na objednávky tovaru v cenníkovej cene od 400,01 € bez DPH / 480 € s DPH.

Dodacia lehota sa môže líšiť v závislosti na obsahu objednávky a na sezónnych špičkách:

Obvykle do 3 až maximálne 10 pracovných dní pre štandarné objednávky (doprava iba vozidlami PROKOM SR s.r.o.).

Poznámka: Pre menšie a kusové objednávky, ktoré sú z hľadiska druhu tovaru alebo lokality komplikované na doručenie sa môýe doba predĺžiť na 2 - 4 týždne.

Prečítajte si viac o doprave

Napísať recenziu

Univerzálny odkvapový / hrebeňový pás (20/12 bm)

Univerzálny odkvapový / hrebeňový pás (20/12 bm)

Pás určený pre založenie odkvapového pásu a pripravený pre krytie hrebeňov a nároží strechy. Dodáva sa v baleniach pre každý typ šindľa. Odporúčaný produkt - garancia hydroizolácie odkvapových hrán, hrebeňov a nároží!

Napísať recenziu

Top