Drevený záhradný nábytok PROWOOD

Za priaznivého počasia máme tendenciu tráviť na našich záhradách čím ďalej tým viac času. Čerstvý vzduch, slnečné lúče a spoločnosť našich blízkych, totiž prospieva nášmu telu i duši.

Drevo je prírodný materiál, ktorý nám dáva pocit splynutie s prírodou.

Preto je tento materiál pri robení záhradného nábytku ľuďmi veľmi často vyhľadávaný. Aby vám váš nábytok na záhradu robil radosť dlhé roky a po dvoch sezónach nebol na odpis, odporúčame sa pri výbere záhradného dreveného nábytku orientovať na kvalitu.

V tomto článku vám predstavíme náš masívny záhradný nábytok PROWOOD, ktorý vyrábame zo špeciálne tepelne upraveného dreva ThermoWood®.

Dřevěný zahradní nábytek ProWood

O materiáli ThermoWood®

ThermoWood® je označenie s registrovanou ochrannou známkou pre označenie drevených výrobkov spoločnosti International ThermoWood Association. Ide o špeciálne tepelne upravované drevo, ktoré sa upravuje pri teplotách v rozmedzí 160 - 215 ° C. Vďaka tepelnému ošetreniu je zaistená veľmi vysoká trvanlivosť dreveného materiálu, ktorý sa vyrába z dreva pravej fínskej borovice.

Drevený záhradný nábytok PROWOOD z masívu ThermoWood®

Pri úvahách nad tým, ako zabezpečiť dlhodobú trvanlivosť dreveného záhradného nábytku, sme sa rozhodli, že náš nábytok PROWOOD budeme vyrábať z kvalitného, tepelne ošetreného masívu fínskej borovice s názvom ThermoWood®. Toto špeciálne drevo dovážame z Fínska au nás v Českej republike z neho vyrábame prvotriedne, vysoko odolný drevený záhradný nábytok PROWOOD.

Nábytok z dreveného masívu ThermoWood® sa vyznačuje priamymi vláknami dreva. Vďaka tomu drevo veľmi dobre odoláva vlhkosti, čo je rozhodujúce hlavne vo vlhkých klimatických podmienkach. Masívne drevo ThermoWood® dobre bráni prenikaniu vlhkosti do štruktúry dreva. Vďaka tejto vlastnosti sa zamedzuje vzniku hniloby a ďalších chorôb, ktoré môžu narušiť integritu dreva.

Existuje aj veľké množstvo najrôznejších prostriedkov na údržbu dreva, ktoré ešte viac podporia tieto vlastnosti. Vďaka tomu bude zaistená veľmi dlhá odolnosť materiálu.

Prečo si vybrať záhradný nábytok PROWOOD?

 • Špeciálne tepelne upravené drevo ThermoWood® má životnosť minimálne 30 rokov.
 • Záhradný drevený nábytok PROWOOD je zdravotne úplne nezávadný a ekologický.
 • Vo väčšine prípadov nie je potrebné záhradný nábytok nijako špeciálne udržiavať a ošetrovať.
 • Ak sa rozhodnete ešte viac predĺžiť životnosť ošetrením dreva nábytku, ide to veľmi ľahko a rýchlo.
 • Keď si spočítate náklady na častú údržbu nábytku s iných materiálov, vychádza záhradný nábytok PROWOOD dlhodobo lacnejšie.
 • Získate záhradný nábytok vysokej kvality za priaznivé ceny, ktorý vám navyše vydrží na veľkú časť vášho života.
 • Dizajn záhradného nábytku PROWOOD je nadčasový až ľahko konzervatívne. Na vašej záhrade bude vyzerať skvele, aj keby boli trendy v záhradnom nábytku akékoľvek.
 • Vďaka svojmu dizajnu, sa nábytok PROWOOD hodí ako na záhradu, tak na každú terasu rodinného domu.
 • Nábytok PROWOOD ponúka veľkú variabilitu. Zapojte svojej fantázii a vytvorte si vlastný záhradný set.
 • Ide o český výrobok, vyrábaný na 5-tiosém CNC strojmi.
 • Pri výrobe prejde každý diel nábytku niekoľkokrát kontrolou kvality.
 • Masívny drevený nábytok PROWOOD je veľmi pevný. Konštrukcia nábytku je mohutná, stabilná, pevná, ale pritom nie je prehnane ťažká.

Etiketa

Top