Montáž fasádnych obkladov z dreva ThermoWood®

V súčasnosti väčšina stavebníkov rieši stavebné práce okolo svojho domu svojpomocne. Nižšie nájdete základné odporúčania na montáž drevenej fasády z profilov ThermoWood. Pri dodržaní týchto jednoduchých pravidiel sa vám podarí zmontovať drevenú fasádu s veľmi dlhou životnosťou...

Základné informácie pre montáž fasádnych profilov z materiálu ThermoWood®

Vonkajšie obkladové profily musia byť inštalované jadrovou stranou smerom von (zvláštnu pozornosť treba venovať profilom SSS, HSS a SHP).

Montáž fasádních profilů

Obklad by mal začínať minimálne 300 mm nad terénom a mala by byť dodržaná vetracia medzera minimálne 25 mm.

Fasádne profily je potreba prikotviť materiálom z nehrdzavejúcej ocele poprípade skrytými sponkami. (možné iba pri niektorých typoch). Ak sú použité skrutky, mali by byť otvory predvŕtané. Ak sú použité klince, odporúča sa kotviť profily minimálne 70 mm od čela a 10 mm od okraja. Klince aj skrutky by mali byť zakončené zarovno s povrchom.

Pri práci s dreveným materiálom ThermoWood® a pri zatĺkaní spojovacích prvkov sa vyhnite úderom kladiva do povrchu materiálu.

Maximálne osové rozteče roštov na montáž profilov z ThermoWood®:

  • 60 cm – pri podkladových roštoch na montáž fasádnych obkladových profilov
  • 90 – 100cm – pri konštrukciách na montáž špeciálnych žalúziových profilov (SSS 26 x 68 mm, SSS 26 x 92 mm, SSS 20 x 92 mm, HSS 28/42 x 42 mm a SHP 42 x 42 mm).

Fasádne profily ThermoWood® je možné montovať pomocou skrutiek aj klincov. Je dôležité, aby otvory pre skrutky boli predvŕtané s osadením pre zapustenie hlavy skrutiek do úrovne povrchu. Samorezné skrutky môžu byť použité bez predvŕtania. Pri aplikácii materiálu vo vlhkom prostredí je nutné použiť spojovacie kovanie z nehrdzavejúceho materiálu.

Pri použití materiálu ThermoWood® v kombinácii s iným kovovým materiálom ako je nehrdzavejúca oceľ hrozí vznikanie škvŕn okolo týchto prvkov z dôvodu vypúšťania ich chcemických zlúčenín.

V prípade, že je vyžadovaná konštrukčná pevnosť, nemal by byť materiál ThermoWood® v dlhodobom styku s vlhkou pôdou a nemal by sa ani používať v hlbokých podzemných aplikáciách, vzhľadom k možnej strate svojej pevnosti. V prípade, že konštrukčná pevnosť nie je vyžadovaná, je toto použitie možné, pretože materiál ThermoWood® má veľmi dobrú odolnosť proti rozkladu.

Odporúčania pre montáž fasádnych profilov ThermoWood®

Top
Tento obchod využíva súbory cookies, za účelom zlepšovania služieb na našich stránkach. (viac informácií) SOUHLASÍM