Podkladové vrstvy strešných šindľov Katepal

Hydroizolačná vrstva u všetkých bežných strešných konštrukcií slúži na zabránenie prenikaniu vlhkosti z vonkajšej strany strešnej konštrukcie do priestoru pod strechou. Úplne nevyhnutná je hydroizolácia v skladaných strešných krytinách, kde je zvýšená pravdepodobnosť, že môže dôjsť ku kapilárnemu vzlínaniu vody a jej prieniku pod strešnú krytinu. Hydroizolačná vrstva v takýchto prípadoch zachytí preniknutú vodu a zvedie ju smerom k odkvapu. Vďaka tomu nedochádza k prieniku vody do podstrešného priestoru.

Pretože vysoko kvalitné podkladové vrstvy tvoria jednu z najdôležitejších častí konštrukcie strešného plášťa, výrobcovia skladaných strešných krytín vyvíjajú hydroizolačnú podkladovú vrstvu tak, aby čo najviac vyhovovala danej strešnej krytine. Vďaka optimálnemu fungovaniu celého systému potom strešná krytina dosahuje maximálnu životnosť.

Nie je vhodné systémové podkladovej vrstvy zamieňať, pretože to môže zapríčiniť zníženie životnosti strešnej krytiny až o desiatky rokov. Z tohto dôvodu tiež väčšina výrobcov strešných krytín obmedzuje poskytované záruky, ak boli podkladové hydroizolačnej vrstvy akokoľvek zamenené.

Je tiež dôležité dodržiavať odporúčania výrobcov ohľadom ventilácia strešného plášťa, pretože veľká väčšina hydroizolačných podkladových vrstiev je nedifúznych, čiže neprepúšťa paru.

Podkladové vrstvy asfaltových strešných šindľov Katepal

Podkladová lepenka UltraBaseU-EL 60/2200

Katepal UltraBase (predtým označovaná tiež ako U-EL 60/2200) je hydroizolačná podkladová pieskovaná lepenka, ktorá má samolepiace okraje. Jedná sa o nedifúznu podkladovú vrstvu vyrobenú z SBS modifikovaného bitúmenu. Nosná vložka tejto vrstvy je z netkanej sklotextílie. Stredné vrstvy sú tvorené z SBS modifikovaného bitúmenu, ktorý má na povrchu jemný kremičitý piesok. Na spodnej aj hornej strane je potom samolepiaci okraj. Ten tvorí vodeodolný spoj s predchádzajúcou položenou vrstvou.

Lepenku Katepal UltraBase U-EL 60/2200 je možné použiť ako podkladovú vrstvu vo všetkých skladaných strešných krytinách. Predovšetkým je vhodná pre použitie v krytine z SBS modifikovaných šindľov. Táto lepenka môže byť tiež použitá ako spodná vrstva do súvrstvia K-MS (stredný pás) + K-PS (vrchný pás) pre strechy so sklonom do 12 °, v prípade inštalácie na drevený záklop.

Podkladová fólia LiteBase 500

Katepal LiteBase 500 je hydroizolačná fólia, ktorá má samolepiace okraje. Jedná sa o nedifúznu fóliu, ktorá je vyrobená z SBS modifikovaného bitúmenu s nosnou vložkou z netkaného polyesteru. Horná vrstva tejto podkladovej fólie je tvorená z čierneho nenasiakavého polypropylénového rúna. Na spodnej strane je potom pevná výstuž z netkaného polyesteru. Táto výstuž pôsobí ako ochranná vrstva proti kondenzácii.

Na spodnej aj vrchnej strane je umiestnený samolepiaci okraj, ktorý tvorí vodeodolný spoj s predchádzajúcou položenou vrstvou.

Fólia Katepal LiteBase 500 je vhodná na použitie ako podkladová vrstva pod všetky skladané strešné krytiny, strešné krytiny z plechu, škridlovej strešnej krytiny a hlavne asfaltové šindle.

Obe podkladové vrstvy sú vybavené samolepiacimi okrajmi, vďaka ktorým je dosiahnutá perfektná hydroizolácia spojov.

Pri inštalácii týchto podkladových vrstiev je žiaduce tieto vrstvy maximálne prepnúť a konečnú hornú vrstvu (strešný šindeľ) inštalovať hneď po inštalácii týchto podkladových vrstiev.

Podkladové vrstvy UltraBase a LiteBase 500 sú nevyhnutné pre správne vyriešenú konštrukciu strešného plášťa a sú dôležité najmä preto, aby bola zaistená maximálna životnosť strešných šindľov Katepal a poskytnutá maximálna záruka na hydroizoláciu.

Iba za predpokladu použitia originálnych podkladových vrstiev, je možné dosiahnuť maximálnu životnosť celého strešného plášťa so strešnou krytinou Katepal. V takom prípade potom je potom garantovaná maximálna záruka vo výške 30 rokov.

Podkladové lepenky a fólie Katepal sú vyrobené z rovnakého SBS modifikovaného bitúmenu, ako asfaltové strešné šindle Katepal. Vďaka tomu je zaručená dokonalá skladba a funkčnosť. Materiály strešného plášťa sa navzájom nenarušujú a navyše pracujú rovnako pri zmenách teplôt.

Top
Tento obchod využíva súbory cookies, za účelom zlepšovania služieb na našich stránkach. (viac informácií) SOUHLASÍM